Hurá na prázdniny a knihy sebou…Letní teploty začínají ohřívat nejen vodu v rybnících a koupalištích, ale i naše mozkové závity, které v parnech polevují a my si s chutí užíváme nicnedělání u vody a polehávání v parcích a zahradách. Kromě sklenice vody vaše horkem zjitřené tělo i mozek perfektně zchladí zajímavá kniha s dějem, který vás pohltí a pustí až ve chvíli, kdy dojdete na konec.

Které knihy přibrat jako průvodce letošním létem?

Prostředí nemocnice je pro většinu z nás tajuplným místem, které často jitří naši představivost. Možná proto, že jej obvykle zažijeme pouze z pohledu pacienta, který se dohaduje, jak to asi chodí za oponou. Sledovali jste seriál Modrý kód? Začtěte se do jeho volného knižního pokračování a zjistěte, jak to s hlavními hrdiny dopadlo. Navíc na vás v knize čeká příručka první pomoci od Českého červeného kříže, která vám objasní, jak se chovat při krizových situacích, které nás v létě překvapují mnohem častěji než v jiném ročním období.

Je libo klasika?

Novelu Jarmilka od Bohumila Hrabala asi příliš mnoho čtenářů nezná, vy si ji ale můžete rovnou se slunečními brýlemi na nose u vody poslechnout z předem namluveného CD. Cenzura povídku při prvním pokusu o vydání strhala. Toto dílko z dělnického prostředí je prodchnuté syrovostí, která čtenáře zbavuje veškerých iluzí o dění ve fabrikách v 50. letech minulého století. Hrabal vypráví příběh bývalého právníka, který se z touhy po životní změně nechá zaměstnat jako dělník u tavicích pecí oceláren a nemůže odolat možnosti stát se reportérem fabriky, zapisovatelem hovorů lidí.

Nezanedbávejte v létě ani jazyky

Skončil vám právě jazykový kurz, před vámi doba prázdnin a dovolených s níž rostou vaše obavy, že o většinu pracně získaných jazykových dovedností zase rychle přijdete? Pořiďte sobě či svým dětem detektivku v němčině. Příběhy detektiva Müllera vás pohltí a četbou si nenásilně osvěžíte svoji jazykovou dovednost. Nezanedbávejte ani angličtinu. Pro její opakování se skvěle hodí kuchařka Breakfast Book od Dorset Cereals, která vám z jednoduchých ingrediencí pomůže vykouzlit báječné letní snídaně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 20 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

od


Napsat komentářVyhledat produkty, články


Nejnovější články

Najdete nás na Facebooku


Studenti hledají…