Jazykové vzdělávání pro gurmányJazykovka Brno PELICAN je dobře známa tím, že zaujímá pozitivní přístup ke všemu, co je dobré. No, a každému nefalšovanému pelikánu i PELICANU je více než jasné, že jestliže je něco opravdu dobré, pak je to jídlo! Ať už se jedná o studium angličtiny nebo třeba francouzštiny, řekli jsme si v tomto článku, že spojíme jazykové vzdělávání a pochutiny do bříška. Že to snad ani není možné? Jen čti dál!

Ať už navštěvuješ právě kurzy angličtiny nebo se Tě týká výuka japonštiny, vědět, jestli na nejlepší „fish and chips“ zaskočit do Tokia nebo do Londýna, je určitě víc než důležité. A přesně to je ta věc, která nás v naší jazykovce více než baví. Jídlo je náš koníček! Vydej se dnes spolu s PELICANEM do lahodného světa jazykového vzdělávání a ještě lahodnějších pokrmů. Dobré čtení – a dobrou chuť!

Dědictví národů – jazyky a jídlo

Do kulturního dědictví každého národa jídlo bezesporu patří. Spolu a jazykem se – taky jídlo a rodinné recepty, předávají z jedné generace na druhou. Tradice domácího stolování i tajné rodinné recepty. Někdy je národní pokrm specifický pro jednu zemi – a to tak, že dokonce ani původ jídla není znám, někdy naopak národní jídlo může být typické hned pro několik národů naráz.

Dodatek redakce PELICAN: Původní záměr článku měl skutečně být pouze – jazykové kurzy a jídlo. Nicméně, nutno podotknout, že při udělání podrobného průzkumu jednotlivých zemí nešlo odolat a nepřidat k našemu článku kromě jídelního taky menu nápojové. No jen řekněte. Kurzy ruštiny a vodka, Francie a víno, čaj s mlékem, whisky nebo pivo! Nejednomu pelikánu aby z toho šla hlava kolem. Pojďme se tedy konečně zaměřit na to, co je pro kterou zemi typické.

A až po přečtení článku navštívíš své konverzační kurzy angličtiny Brno, rozhodně se nemusíš bát, že bys měl o konverzační téma nouzi!

Bavorské pivo a Weisswurst

Co by se Ti vybavilo jako první, kdybys navštívil své jazykové kurzy němčiny a lektor by se Tě jako první otázku zeptal na to, co je podle Tebe pro Německo typické? Ať už bys nadhodil hlavní město Berlín, auto BMW nebo třeba dochvilnost všech Němců, určitě bys tím nic nepokazil. A kdybys k tomu navrch přidal dobré jídlo a pití, sklidil bys od lektora jistě obdivný potlesk! Přestože je pivní velmocí ve střední Evropě tradičně Česká republika, je to právě Německo, ve kterém navštívíš ten největší pivní svátek – Oktoberfest. Copaté ženy v tradičních bavorských krojích tady turistům z celého světa načepují do litrových nádob výborné bavorské pivo. Před kocovinou, která všem zúčastněným druhý den hrozí, ochrání všechny návštěvníky speciality z domácí kuchyně – bílé klobásky „Weisswursty“, preclíky či pečené maso.

Je libo „Fish and chips“ nebo Crepes?

Co se Spojeného království týče, je PELICAN trochu na vážkách, zdali skutečně o typickém národním pokrmu polemizovat jako o gurmánském zážitku. Špičkou gastronomie v této zemi jsou totiž – hranolky se smaženou rybou. A přestože se jedná o velmi oblíbené jídlo všech turistů přijíždějících do Anglie, PELICAN doporučuje nenechat si ujít především slavnou britskou snídani. Zaručujeme, že Tě zasytí na celý den – minimálně do čaje o páté s královnou!

A hurá do Francie! Kuchyně této země patří mezi nejuznávanější na celém světě. Každý správný Francouz si umí život užívat plnými doušky – a jídlo není výjimkou. Čerstvá bageta, lahodný sýr, předkrm a croissant! Typické pokrmy se ve Francii liší podle regionů – nicméně, je tady jedna věc, která všechny Francouze spojuje. Palačinky! Pokud Tě něco přenese svou chutí a atmosférou do schované chatičky v levandulových polích, je to francouzské víno. Fenomenální Francie, PELICAN Ti dává 10 z 10!

Tak už víš, jestli si zajedeš na „fish and chips“, pizzu, víno nebo třeba paellu? Ať tak či tak, PELICAN Ti přeje dobrou chuť!

Tvůj gurmánský PELICAN


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 20 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

od


Napsat komentářVyhledat produkty, články


Nejnovější články

Najdete nás na Facebooku


Studenti hledají…