Proč má vzdělání smysl


Dnes se nebudeme zabývat otázkou smyslu školního systému v Čechách, na to by jeden článek nestačil. Ať už máte na povinné školní vzdělávání názor jakýkoliv, jedna věc je zřejmá. Nikdo nás tam nikdy nenaučil jak se vlastně správně vzdělávat a nikdo nám tam nedokázal vysvětlit, proč má vzdělání tak velký význam.

Vzdělání je v životě člověka opravdu důležité, ať se jedná o školku, samostudium čehokoliv, gymnázium, vysokou školu nebo třeba pomaturitní studiumOtevírá nám možnosti, které mohou zlepšit kvalitu našeho života.

To jsou Vám tři a najednou Vás proti Vaší vůli zavedou do jakési barevné budovy, kde Vás nechají spolu s partou dalších podobně vyděšeně vypadajících tříletých.Časem vypadáte míň a míň vyděšeně, protože je tady lego a velká zahrada, jen co si však zvyknete, ocitnete se v budově jiné.

Nic už tady, kromě sukně třídní paní učitelky a obrázků ve slabikáři, není tak barevné. „Tady jsi ve škole! Musíš sedět, mlčet a nosit domů jedničky!“ A tak sedíte, mlčíte a nosíte domů jedničky. Protože víte, že když nosíte jedničky, všichni se budou usmívat a vy si budete moct dát za odměnu zmrzlinu. Svět se zdá být v pořádku, když sedíte, mlčíte a učíte se. Nikdo nám ale nikdy nevysvětlil, proč je tak důležité ve škole sedět a učit. Jaký to má smysl a proč se vzdělávat.

Brouci Pytlíci

A pak jste najednou vhozeni do života, na který nejste tak úplně připraveni. Musíte vyplňovat nejrůznější lejstra a vypořádávat se s nejrůznějšími situacemi, na které by Vás nepřipravily ani všechny rekvalifikační kurzy světa.

Občas Vám cestu zkříží nějaký „Brouk Pytlík“. Všude byl dvakrát, všechno ví nejlíp, zná dosud neobjevené a i těm válkám by dokázal zabránit. My, „obyčejní smrtelníci“ však víme, že není možné vědět všechno z každé oblasti. Základním kamenem úspěchu je už jen touha po tom učit se a dozvědět se každý den něco nového.

Pamatujte si, že vzdělání by nemělo končit školou. Právě naopak, po škole máme všichni možnost začít se věnovat skutečně jen věcem, které nás baví a máme o ně skutečný zájem. Ať už se jedná o kurz programování, naučit se dobře vařit svíčkovou, nastudovat si české dějiny nebo začít navštěvovat kurzy němčiny!

Zaměstnavatelé drží krok!

Trh práce se stal v korelaci s novou dobou velmi dynamickým. Už dávno neplatí, že studujete-li něco ve škole, budete se v tomto odvětví pohybovat po zbytek Vašeho pracovního života. Právě výše zvýšené brněnské rekvalifikační kurzy v rámci celoživotního vzdělávání mohou na Vaší pracovní dráze zlepšit Vaše uplatnění.

Je trendem, zejména posledních let, že taky samotné firmy drží krok s dobou. Styky se zahraničními trhy jsou větší a větší a firmy potřebují dostatečně kvalifikované zaměstnance, kteří mají zájem o zvyšování kvality své práce právě dodatečným vzděláváním. Firemní vzdělávání je řešením, kterého využívá stále větší počet zaměstnavatelů.

Stát se superhrdinou

Škola, samostudium nebo třeba jazykové kurzy. Čím víc toho člověk ví, tím lépe se dokáže v životě (s životem?) poprat. Vzdělání může být taky jedním z prostředků, jak si více vážit sám sebe. Nové vědomosti Vám budou otevírat nové možnosti, pomyslné dveře do světa.

Díky vzdělávání nezískáváte jen nové informace, získáváte nové schopnosti. Stáváte se superhrdinou. Pojďme tuto informaci šířit, ať se to dozví i ti tříletí ve školkách co nejdříve. Čas strávený vzděláním nikdy není ztracený čas. Máte totiž jistotu, že nově nabyté znalosti Vám už nikdo nikdy nevezme.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 20 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

od


Napsat komentářVyhledat produkty, články


Nejnovější články

Najdete nás na Facebooku


Studenti hledají…