Výuka češtiny pro zahraniční studenty v ČRNa českých školách rok od roku studuje stále více zahraničních studentů. Pokud bychom se měli podívat na konkrétní čísla, tak například na vysokých školách je v současné době zaregistrováno více než 40 tisíc cizinců, přitom například ještě před 10 lety byl jejich počet poloviční. Mezi takto nejčastěji studující cizince se řadí ti ze Slovenska, Ruska, Ukrajiny či Kazachstánu. 

Kurzy češtiny pro cizince představují nejefektivnější způsob, jak se mohou naučit česky 

S tím se však váže problém nutnosti naučit je český jazyk, alespoň tedy jeho základy nezbytné pro běžné fungování v rámci dané školní instituce, a to mnohdy v relativně krátkém časovém intervalu. U studentů ze Slovenska se samozřejmě tato jazyková bariéra nevyskytuje, to se však už nedá říct o cizincích ze zbylých zmíněných států. 

Jakým způsobem je tedy možno, co nejrychleji a nejefektivněji tuto jazykovou bariéru odstranit? Celá řada vysokých škol nabízí specializované kurzy zaměřené na výuku češtiny pro tyto zahraniční studenty, nicméně jejich kvalita je mnohdy nedostatečná. Situace v rámci základních (především u 2.stupně) a středních škol je pak ještě tristnější, v nich totiž téměř neexistuje možnost, jak by se cizinci mohli naučit základům češtiny v rámci běžné výuky. 

Jednoznačně nejlepším řešením tak pro studenty, respektive tedy nejen pro ně, neboť přihlásit se mohou i dospělí, jsou kurzy češtiny poskytované některou z jazykových škol, jež se zaměřují právě na její výuku. Jmenovitě se jedná například o MAVO jazykovou školu či BOHEMIA INSTITUT. 

Co všechno potřebuje cizinec toužící po účasti na kurzu češtiny? 

Pokud se cizinec rozhodne přihlásit na některý z takovýchto kurzů, tak krom entuziasmu a náležité peněžní částky k jeho úhradě (ceny se pohybují kolem 100-200 Kč za 1 skupinovou lekci), bude pravděpodobně potřebovat i některou z učebnic češtiny pro cizince.  

O jakou konkrétní učebnici se jedná, se dotyčný dozví až přímo na zvoleném kurzu češtiny pro cizince (častokrát lze tuto informaci dohledat i na www stránkách dané jazykové školy). Pro její zakoupení pak například může využít služeb obchodu ajshop.cz, jehož nabídka zahrnuje široké spektrum takovýchto specializovaných učebnic češtiny. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 20 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

od


Napsat komentářVyhledat produkty, články


Nejnovější články

Najdete nás na Facebooku


Studenti hledají…