Evropské vzdělávací projekty pro všechny


Jazyková škola PELICAN není „jen“ jazykovka, ale svým studentům nabízí mnohem víc. Každým rokem se totiž zapojuje do několika mezinárodních vzdělávacích projektů. Díky nim byl PELICAN schopen vyvinout vlastní výukovou metodu.

Díky nim taky naši lektoři umí ovládat nejmodernější ICT nástroje, umí tyto nástroje ve výuce využívat a motivovat tak studenty ke studiu cizího jazyka – ať už se jedná o školáka nebo jeho prarodiče. A nejen to.

Díky zapojení školy PELICAN do evropských vzdělávacích projektů jsme schopni zprostředkovat našim studentům jak inovativní výukové metody, tak studentům navštěvujícím pomaturitní studium angličtiny nebo němčiny taky nejrůznější spolupráci se zahraničními studenty.

Zapoj se i Ty!

Jako příklad zapojení studentů navštěvující pomaturitní studium může sloužit projekt PopuLLar – Motivating language school students to learn languages throug their music (více informací můžete najít na stránkách www.popullar.eu).

Tento projekt vznikl za účelem rozvoje schopností učitelů zakomponovat didakticky hudbu a hudební média do výuky cizích jazyků. Hlavním výstupem tohoto projektu se pak stal průvodce pro učitele a studenty, který popisuje metody využívání hudby jako nástroje výuky cizích jazyků.

Jak vypadá spolupráce?

A jak vypadá taková spolupráce studentů z našich lavic se zahraničními partnery a jejich studenty? V rámci projektu PopuLLar naši studenti z kurzů pomaturitní angličtina a němčina pře-textovali vybranou populární píseň, kterou poté přezpívali a nahráli video. Tuto věc udělali taky studenti ze školy v Berlíně.

Spolupráce mezi studenty probíhala prostřednictvím Skypu. Poté si studenti videa navzájem vyměnili a opět je pře-textovali, přezpívali a nahráli a video (naši studenti německou píseň a němečtí studenti píseň českou). Zajímá Vás, jaký byl konečný výstup této spolupráce? To najdete na stránkách Jazykové školy PELICAN www.skolapelican.com.

Má to smysl?

Vzdělávací projekty týkající se jazykového vzdělávání vznikají za účelem podpory lektorů pro zapojení a využití moderních technologií při výuce cizích jazyků. V rámci naší „dráhy“, kdy se věnuje vzdělávacím projektům, jsme se nejednou setkali s odmítavým přístupem učitelů (jejichž zatvrzelost proti využívání ICT nástrojů při výuce povětšinou doplňovalo zamítavé postavení vedení školy či jiné vzdělávací instituce). A není ani výjimka, že učitelé svým studentům využívání těchto technologií při vzdělávání výslovně zakazují.

Dlouho jsme bádali nad smyslem podílení se na Evropských vzdělávacích projektech. A právě v momentu, kdy jsme objevili tyto zákazy, začali jsme objevovat taky smysl projektů. A s každou návštěvou evropských škol se nám tento smysl potvrzoval. Díky projektovým meetingům se celoročně setkáváme s inspirujícími lidmi, kteří nechtějí nechat věci plavat. A tak v tom plaveme společně. Vymýšlíme, činíme a jsme přesvědčeni čím dál více, že naše činnost i úsilí má smysl.

Chceš v tom plavat s námi? Nezáleží, jestli navštěvuješ firemní kurzy angličtiny, klasické kurzy nebo jsi studentem našeho pomaturitního studia. Zapojit se můžeš Ty, i Ty! Nezapomeň se podívat na stránky Jazykové školy PELICAN, kde najdeš, na kterých projektech se naše jazykovka v současnosti podílí, a ke každému projektu najdeš taky krátkou anotaci. Pak už bude jen na Tobě, kterým směrem se vydáš.

Těšíme se na spolupráci, Tvůj PELICAN!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 20 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

od


Napsat komentářVyhledat produkty, články


Nejnovější články

Najdete nás na Facebooku


Studenti hledají…