Halloween – Hrůzu nahánějící připomínka zesnulých

Stejně jako Dušičky, tak i Halloween je vzpomínkovým dnem, který si primárně klade za cíl si připomenout všechny zemřelé – konkrétně se jedná o den, jenž předchází křesťanskému Svátku všech svatých. Strašidelná tématika, charakteristické jsou zejména děsivé kostýmy a vydlabané dýně s hrozitánskými obličeji, pak dle lidových povídaček slouží k odstrašování zlých duchů, jež by mohli ublížit duším zemřelých.

Halloween je samozřejmě i o dodržování tradic, byť ty se dodržují zejména v zemích, kde je oslavování tohoto svátku rozšířené – v ČR tomu zatím tak úplně není. Typické je zejména to, že po setmění vyrážejí děti za sousedy, zpívají jim koledy, za něž pak dostávají pozornosti ve formě sladkostí. Datem konání Halloweenu je vždy 31. října. Za povšimnutí stojí i původ Halloweenu, neboť většina lidí má tento svátek spjatý s USA, avšak o jeho založení se postarali Keltové na začátku 18. století, do Ameriky se začal Halloween rozšiřovat až o století později!

Nezapomeňte na halloweenskou výzdobu
V našich luzích a hájích se zažilo pořádání různých halloweenských party a sešlostí. A na ně se vám bude bezpochyby hodit pořádná a kvalitní halloweenská výzdoba. Konkrétně naprostým základem jsou nafukovací balónky s halloweenskými potisky, které dodají místu strašidelnou atmosféru. Dokonalou sváteční atmosféru vám mohou pomoci dotvořit i šablony Halloween (6ks), pomocí nichž lze snadno nakreslit třeba čarodějnice či Frankensteina, a to aniž byste museli být některak výtvarně nadaní.

K vyrábění drobných dekorací na halloweenskou oslavu, případně k vyzdobení domu či bytu během období Halloweenu, se vám určitě ještě budou hodit pěnové samolepky s motivem dýně či pěnová razítka Halloween. Ta jsou navíc určena i pro děti, neboť jsou uzpůsobena dětským ručičkám a jejich barvy jsou smývatelné, tudíž z výroby halloweenské výzdoby si můžete udělat klidně i plnohodnotný rodinný program.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Napsat komentář