Kreativní tvoření s malými dětmi snadno a zábavně


Malé děti obývají zvláštní svět plný dobrodružství a fantazie. Na nás je role průvodců. Ale od doby, kdy jsme sami byli dětmi, uplynula již řádka let.

Máte obavy, že nemáte takovou fantazii, abyste svým dětem nebo vnoučatům vymysleli zábavu na celé deštivé odpoledne?

Pracujete ve školce a trávíte čas po pracovní době přípravou materiálu na další den? Vystřihováním tvarů, výrobou šablon?

Poradíme vám, jak můžete snadno děti překvapit ještě větší fantazií, než by od vás čekaly. A užít si s nimi spoustu zábavy, aniž byste se na to museli den předem hodiny připravovat.

Proč je důležité tvořit společně s dětmi?

Víte, kolik podnětů musí dítě zpracovat a jakou rychlostí se učí nové věci? Úkolem dětského mozku je poznávat svět, a kreativní tvorba mu v tom pomáhá. Učí jej novým dovednostem, rozvíjí jemnou motoriku, učí dítě základním pracovním návykům, aby se později dokázalo soustředit na výuku ve škole. A v neposlední řadě upevňuje kontakt mezi vámi a dítětem v bezpečném prostředí, rozvíjí komunikaci a podporuje emocionální růst.

Jaké pomůcky nám v kreativní tvorbě pomůžou?

Jistě víte, že malé dítě je ve své tvorbě limitováno svými fyzickými možnostmi. Když chcete lepit zvířátka, musíte mu je nejdřív vystřihnout, když chcete vyrobit větrník, musíte si někde dohledat postup a nakreslit šablonu. Jak se ve všem vyznat? Kde brát nápady? Jak vše bez stresu zvládnout?

Naštěstí dnes už nemusíte být přímo zručným umělcem, abyste dokázali dítěti připravit nezapomenutelnou zábavu.

Připravené sady

Do začátku vám moc pomůžou různé kreativní sady. Existují sady s připraveným materiálem i základními pomůckami pro vytvoření drobných dekorací, krabiček, větrníků, nebo třeba masek z pěnovky. Krásné jsou i sady pro výrobu polštářků. Obsahují vše potřebné – základní tvary z plsti s dírkami po obvodu, třeba jednorožce, kočičku nebo sovu, velkou plastovou jehlu, nit na sešití, výplň a nalepovací ozdoby. Podobné sady jsou nejenom skvělou pomůckou pro učení se základů šití či jiných technik, ale také dají dítěti zažít pocit úspěchu a radosti nad výsledným dílkem. Pro rodiče a prarodiče jsou takové připravené sady skvělým pomocníkem. Shánět všechen materiál jednotlivě a po večerech vystřihovat a připravovat by bylo nejen časově, ale i finančně náročné.

Množství různých materiálů

Budete příjemně překvapeni, když se vydáte na cestu za zajímavými materiály. Je jich spousta a dají se navzájem doplňovat a kombinovat. Máte-li třeba akrylové fixy, můžete si pro malování s dětmi koupit nejenom hrneček, ale i bílé keramické zvonky, mističky nebo talířky pod čajový sáček ve tvaru čajové konvice.

Hodně legrace se užije s plyšovými drátky. A velké balení vystačí klidně i pro celou školku. Můžete z nich modelovat kytičky, zvířátka, nebo třeba kosmickou loď, cokoliv podle fantazie. Elastickou nit můžete doplnit balíčky zajímavých korálků různých tvarů k navlékání, př. hvězdic a mořských ryb. Nebo razítka ve tvaru lístků, samolepky z pěnové hmoty a třpytivé akrylové nalepovací kamínky různých barev, pomocí nichž můžete zdobit nejenom obrázky, ale i papírové či dřevěné krabičky, dárkové tašky, vyrobit si vlastní zdobený zápisníček, vánoční ozdoby nebo velikonoční vajíčka.

Ale pozor. Děti v kreativním nadšení rády zdobí samolepkami i místa méně vhodná, rustikální komody a monitory apod., proto je dobré mít tvořící kufřík a po skončení v něm vše hezky uložit.

Využitím kreativních sad a balíčků materiálu ušetříte mnoho času, který můžete strávit s dětmi. Není nic krásnějšího, než pohled na to, jak z dítěte vyrůstá spokojený, šikovný a na svou práci hrdý člověk.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 20 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

od


Napsat komentářVyhledat produkty, články


Nejnovější články

Najdete nás na Facebooku


Studenti hledají…