Podpora angličtiny u dětí pomocí knížky


Angličtina jako součást života

Děti, a to především ty úplně nejmenší, jsou schopné přijmout za své víc než jen mateřský jazyk. Jsou jako houba. A čím dříve je do cizího jazyka ponoříme, tím lépe pro ně. V posledních letech je na vzestupu především angličtina. Bere se již jako samozřejmost, že jí je rozuměno minimálně v mluvené formě. Ono, takové to „biflování“ se slovíček, je dávnou minulostí. Jazykové kurzy a hodiny na školách vystřídaly lekce plné mluvy.

Výuka řeči

Je jedno, zda dítě pochází z rodiny bilingvní nebo jen rodiče vedou svého potomka lásce k jazyku. Vždy je dobré výuku podpořit nějakým materiálem. Ideálně takovým, které si dítě může osahat. K tomu jsou perfektní např. dětské knihy psané v angličtině. Nejlépe se cizí jazyk učí právě sluchem. Řeč je prvně pasivně přijímána, ale častým vystavováním jejího vlivu se pro nás stává srozumitelná a začneme ji aktivně používat. Proto je tedy dobré, využít četbu k rychlejšímu a kvalitnějšímu učení.

Věnujte svůj čas a čtěte dětem

Dvacet minut denně, aspoň to tvrdí odborníci. Tolik času stačí k obohacení slovní zásoby, k osvojení správné gramatiky. Plynulý rytmus, intonace a skladba vět děti vtáhne a zaujme. Je dobré přednes obsahu knihy doplnit gesty a grimasou. Ze začátku dítě neporozumí skoro ničemu. Ale díky výše uvedeným technikám a ilustracím v knížce, se dříve či později dočkáme nadšeného jásotu při prvním porozumění textu. Čtení je přínosné pro obě strany. Navíc utužuje pouto mezi čtenářem a posluchačem.

Tipy k četbě

Knižní tituly jako Snow White and The Seven Dwarfs, Rapunzel, Fat cat on a mat and other tales a The Genie in the Bottle najdete na stránkách ajshop.cz. Klasické pohádky a příběhy v anglickém jazyce. V nabídce e-shopu jsou i další zajímavé knihy pro děti. Ať už pro ty nejmenší nebo ty větší. Na své si zde přijde každý.

Usborne Publishing

Tyto publikace pocházejí z jedinečného nakladatelství Usborne Publishing. Největšího nezávislého vydavatele ve Velké Británii. Jejich výtisky jsou navrhovány a s láskou tvořeny umělci z celého světa, napsány těmi nejkreativnějšími spisovateli Anglie a graficky zpracovány nejlepšími designéry Londýna.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 20 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

od


Napsat komentářVyhledat produkty, články


Nejnovější články

Najdete nás na Facebooku


Studenti hledají…