Projekt Lingua+ míří do finále!


…což nás vlastně tak trochu mrzí! Nicméně, pojďme se vrátit na začátek. Jistě víš, že jazykový kurz angličtiny, pomaturitní studium němčiny či individuální kurz vietnamštiny – tedy poskytování jazykových kurzů různých forem, není jediná činnost, kterou se naše jazykovka PELICAN zabývá.

Nad rámec těchto milých činností se taky zapojujeme do evropského vzdělávacího dění, přesněji řečeno do evropských vzdělávacích projektů, které mají za cíl… samé hezké a užitečné věci! O to víc nás těší, že jsme se mohli stát partnerem projektu s názvem Lingua+: Inovativní vzdělávání jazyka hostitelské země.

Hned, jakmile jsme poznali partnery tohoto krásného projektu, bylo nám jasné, že nejen jeho cíl se nám stane blízkým. A jelikož víš, že se specializujeme taky na kurzy češtiny pro cizince, tak nám toto téma bylo bližší ještě o něco víc!

A tak v roce 2017 vznikla skvělá evropská parta, která se čas od času setkala, aby jí pod rukama vznikla velká spousta skvělých věcí. Jakých?

Na to se můžeš podívat už teď na stránky linguaplusproject.eu, případně sledovat Facebook tohoto projektu. Kdybychom tady totiž měli vyjmenovávat vše, co za ty dva roky vzniklo, strávíme taky asi tolik času, kolik stráví naši studenti navštěvující pomaturitní studium angličtiny ve svém kurzu. Tedy, ehm, celý školní rok.

Budeme proto počítat s tím, že základní znalost o projektu Lingua+ už máš. A podíváme se jen na to, co nás potkalo ve spojení s tímto projektech v pár minulých měsících, ale hlavně, co je teď před námi!

News(letter) projektu Lingua+

Co se týče projektových výstupů, skutečně je už většina z nich na světě. Na čem jsme však v posledních měsících usilovně pracovali, to je Příručka pro učitele v podobě on-line kurzu! Nevěříš?

Jak jsme říkali, už teď se na tento kurz můžeš podívat na stránkách projektu. A neboj se toho ani v případě, že tě kurz angličtiny minul. Veškeré výstupy jsou na stránkách přeložené a dostupné taky v češtině!

Posledním výstupem, na kterém se momentálně pracuje, je mobilní aplikace. To bude teprve jízda! Víceméně veškeré vzniklé materiály budou v této aplikaci zahrnuty, a co víc, velmi hravou formou! Víc zatím prozrazovat nebudeme. Ale jak jsme již říkali, budeš-li sledovat sociální sítě naší školy či projektu L+, její zpřístupnění Tě nemine!

Závěrečná konference na Islandu

Je teprve před námi. A je to věc, na kterou se moc a MOC těšíme! Už v dubnu tým PELICAN vyrazí do druhého největšího města na Islandu, aby se tam tentokrát setkal nejenom s partnery projektu. Finální konference bude probíhat na univerzitě v městečku Akureyri. A Ty se můžeš těšit na čerstvé zprávy z tohoto města. Včetně fotek!

V současné době taky ve všech partnerských zemích probíhají testovací workshopy. Na nich představujeme účastníkům vzniklé outputy a učíme je s nimi pracovat. Jazyková škola Pelican z Brna měla zrovna jeden takový na začátku prosince. Chtěl bys být nějakého workshopu taky součástí? Sleduj naše sociální sítě a o akcích budeš vědět jako první!

Tak zase příště – s novinkami!

Tvůj PELICAN


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 20 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Napsat komentář