Sáňky nebo boby, toť otázkaZimy už sice nebývají to, co bývaly dříve, ale stále u nás najdete lokality, kam vzít děti, aby si sníh trošku užily. Součástí toho také bývají starosti, na čem vlastně děti budou kopec sjíždět.

K výběru je tak možné vybrat sáňky nebo boby, vždy by však jednoznačný bod výběru, měla být bezpečnost dětí. 

Zároveň je také důležité zmínit, že ne všechny sáňky a boby jsou vyrobeny ze stejného materiálu, na trhu se předhání mnoho společností, které neustále představují svůj nový produkt, takže není jednoznačně průkazné, který výrobek je kvalitnější.

Jak vybrat dětské sáňky

Pokud budete svým dětem kupovat dětské sáňky, určitě vybírejte dřevěné. Na trhu je více druhů, které si liší délkou a zároveň také délkou výztuže, na které děti sedí. Některé dřevěné sáňky jsou sice dlouhé, ale sednou si na ně pouze dvě osoby, protože výztuž je pouze do poloviny od držadla.

Sáňky jsou vhodné pro každé dítě, které již samostatně zvládne sedět. Pro malé děti jsou mnohem bezpečnější a praktičtější, než jsou boby. Vybrat si můžete sáňky s ohrádkou, aby vám děti nespadly, souběžně můžete umístit pásy a dítě upevnit do fusaky, aby mu bylo teplo.

Pokud chcete zakoupit opravdu kvalitní sáňky, vyberte sáňky značky Sulov, která má již mnohaleté zkušenosti s prodejem zimního vybavení a znají ji i vaši rodiče.

Výhody

  • Kvalita – sáňky nemusí být prioritně určeny pouze na sjíždění kopce. Jejich pevná stabilita zaručuje běžné cestování, pokud jdete s dítětem třeba na procházku, někteří tak využívají sáňky stejně jako kočárek.
  • Nosnost – sáňky mají mnohem větší nosnost, takže můžete vozit i více dětí.
  • Ovladatelnost – sáňky se ovládají nohama, takže pokud na nich sedí starší dítě, budou se sáně dokonale ovládat. Pokud je však řídí mladší děti, které nemají tolik síly, ovladatelnost saní pro ně bude složitější.

Nevýhody

  • Měkký sníh – jestliže je kopec zasypán jen prašanem, bude se vám na saních špatně jezdit, jsou totiž těžké a děti budou do sněhu zapadávat.
  • Pořizovací cena – sáně bývají dražší. Jestliže dopředu víte, že dětem budete pořizovat další sezónu sáňky, a máte je kde umístit, můžete využít výprodejů, které začínají na jaře, sáňky jsou v tuto dobu levnější až o polovinu.

Jak vybrat dětské boby

Boby jsou spíše pro starší děti. I když si můžete vybrat boby pro mladší děti, které mají opěrátko a bezpečností pásy, nebývají tyto boby tolik populární. Většinou jsou totiž dost drahé.

Největší oblíbenost však mají klasické dětské boby, které mají v základní výbavě pouze sedátko a dvě brzdy, další oblíbenost mají také boby s volantem. Boby na sníh můžete také vybírat podle ceny, ale pamatujte, že ta je stanovena podle příslušenství, pokud tedy budete chtít volant, zároveň boby dvoumístné, připlatíte si.

Při nákupu se také informujte, jakou mají boby nosnost, abyste je nevyužili pouze na jednu zimní sezónu. Stejnou kvalitu mají i tradiční boby zn. Sulov.

Výhody

  • Cestování – pokud potřebujete boby převézt třeba na chatu, pak jsou boby mnohem skladnější a lehčí na přenos.
  • Rychlost – jestliže máte starší děti, jistě ocení rychlost bobů, aby mohly závodit. Boby díky své lehkosti vyvinou mnohem větší rychlost, než sáňky.
  • Ovladatelnost – ovládat je zvládne i dítě, které neváží příliš mnoho. Pokud děti nemají boby s volantem, ujistěte se, zda mají vytažené brzdy, aby mohly zatáčet.
  • Výběr – nezbytnou součástí výhod pro každého boby je veliký výběr, kromě příslušenství si také můžete vybrat z mnoha barev.

Nevýhody

  • Praktičnost – boby jsou spíše určené pouze na svah. Vyrobeny jsou na nižší zátěž, takže nemůžete jezdit společně, ani je nemůžete využít k běžnému cestování někam, pokud máte více dětí, museli byste táhnout více bobů najednou.

Doufáme, že vám článek pomohl ujasnit si správnou volbu. Konkrétní modely bobů a sáněk značky Sulov najdete na webu výrobce rulyt.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 20 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

od


Napsat komentářVyhledat produkty, články


Nejnovější články

Najdete nás na Facebooku


Studenti hledají…