Správný výběr psacího stolu do dětského pokoje


Čas utíká neúprosně rychle. Obzvlášť pak, jakmile se narodí první dítě. Ani se rodič nestačí ohlédnout a z malého miminka je během mžiku předškolák, kterého velmi brzo bude čekat nástup do první třídy. Abychom mohli své ratolesti učení co nejvíce ulehčit a zpříjemnit, je vhodné věnovat pozornost výběru psacího stolu. Myslet by rodiče měli také na doplňky ke stolu, jako například kvalitní židle, účinná lampa či šuplíky.

Nejdůležitější aspekty psacího stolu

-Dbát na pracovní prostředí pro dítě je určitě prioritní.

-Pakliže máte školáčky dva bude zapotřebí pořídit každému z nich vlastní psací stůl. Dítě by mělo mít dostatek svého vlastního prostoru nejen pro učení, ale také na odkládání sešitů, učebnic a veškerých školních pomůcek.

-Umístění stolu pod okno je tím nejlepším možným řešením, a to zejména kvůli světlu.

Tipy stolů včetně materiálů a velikostí

-Koupit dnes můžeme nejrůznější pracovní stoly rohové, klasické i rostoucí. Rozhodně je důležité přizpůsobit psací stůl velikosti dětského pokoje. Stoly se liší především svým tvarem, délkou, výškou a materiálem.

-Nejvhodnější materiál pro psací stůl je přírodní, tedy dřevo. Údržba tohoto materiálu je náročnější nežli u plastu či kovu. Kvalitu dřeva dnes však upřednostňuje většina rodičů.

Psací stůl je lepší vyzkoušet

-Se správnými rozměry psacího stolu nám poradí tato pravidla. Prvním je jít s dítětem do obchodu, aby se mohlo ke stolu posadit. Jakmile se posadí nemělo by u stolu hrbit, cítit nepohodlně a naklánět. Při sezení sledujte, zda dosáhne chodidly na zem.

– Pakliže zvolíte rostoucí psací stůl, můžete využít výškové nastavení. U stolů klasických, rohových bude zapotřebí výšku zkoordinovat. Ohmatat si zásuvky, odkládací plochy, pracovní desku bude pro školáka jistě přínosné.

Co je však ze všeho nejdůležitější nezapomínat na to, že právě malí školáci budou u psacího stolu trávit hodně času. Potřebují se cítit při učení co nejlépe. Proto nechejte na ratolesti výběr barvy stolu a design.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 20 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

od


Napsat komentářVyhledat produkty, články


Nejnovější články

Najdete nás na Facebooku


Studenti hledají…