Student a jeho školaJsi studentem prvního ročníku na střední škole. Jak se ti na ní prozatím líbí a co tě na ní nejvíce oslovilo? 

Možná to bude znít trochu jako klišé, ale do školy chodím hlavně kvůli spolužákům. Samotná škola, respektive tedy výuka, mě popravdě zatím moc neoslovila, čekal jsem možná větší posun směrem k lepšímu, jestli to tak mohu nazvat, oproti základce.  

Z čeho konkrétně pramení tvá nespokojenost s výukou? 

Neřekl bych, že úplně nespokojenost, sem tam se objeví i světlé chvilky, kdy se během hodiny něco zajímavého dozvím, ale bohužel k tomu nedochází tak často, jak bych chtěl. Ale asi ze všeho nejvíce mě na výuce na naší škole vadí to, že je kladen docela malý důraz na odborné předměty, a to i přes to, že jsem si tuto školu vybral primárně kvůli nim. Zas tak musím věnovat svůj čas a energii na učení se takových zbytečností, tedy alespoň z mého pohledu, jakými jsou dějepis či biologie. 

Můžeš nám nastínit, jak taková průměrná hodina probíhá a co je její náplní? 

Pokusím se o to. Myslím si, že profesoři zbytečně moc času z každé hodiny stráví vysvětlováním jednoduchých věcí a ty složitější si nechávají až na její závěr, kdy už na jejich výklad, natož na jejich pochopení nezbývá moc času. Chápu, že tempo musí být podřízeno tomu nejslabšímu a školním osnovám, ale čeho je moc, toho je příliš. Navíc na konci hodiny pak z té složité látky dostaneme většinou i nějaký ten domácí úkol, to už mi hlava nebere vůbec. 

Co bys ještě na výuce na vaší škole změnil, kdybys měl tu možnost? 

Asi bych dal větší prostor diskutování o probíraném tématu, a nejen jeho prostému výkladu, ten mi připadá jako hodně neefektivní, protože spousta lidí ho stejně neposlouchá, zatímco do diskuze se rád zapojí téměř každý. Taky bych do výuky začlenil víc moderních technologií, protože ty dokáží udělat hodinu více zábavnou a interaktivní.  

Dá se škola skloubit s plnohodnotným trávením volného času, popřípadě nabízí vaše škola nějaké možnosti, co dělat po výuce? 

V tomhle ohledu si nemám na co stěžovat, naše škola mi poskytuje dostatek volného času, abych se mohl věnovat všem svým koníčkům. I když to občas učitelé přehání s počtem úkolů a testů, na které se člověk prostě musí připravit, ale to se dá z jejich pozice chápat, navíc doufám, že se mi to všechno bude někdy v budoucnu, například u maturity, hodit. Navíc naše škola nabízí spoustu zájmových, hlavně teda sportovních, kroužků. Sám do žádného z nich nechodím, ale od spolužáků slýchávám téměř jen samá slova chvály na tyto školní kroužky. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 20 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

od


Napsat komentářVyhledat produkty, články


Nejnovější články

Najdete nás na Facebooku


Studenti hledají…