Studuj Brno, žij Brno!


Brno. Plné pozoruhodných staveb a zajímavých podniků. Studentské Brno. Protkané univerzitami, středními i jazykovými školami. Jakmile skončí letní prázdniny, jen těžko budete ve vlaku z jakéhokoliv směru hledat volné místo.

Bezmála osmdesát tisíc studentů zaplní všechna kupé se svými bágly plnými řízků od maminek, aby se do Brna přijeli nejen vzdělávat, ale taky si užít nově nabyté svobody a mládí.

Jazyková škola Brno Ti dá v dnešním článku pár tipů na to, jak se stát pravým brněnským joudou. A kdoví, třeba při příštím zkoumání amerických vědců o tom, jak poznat tvora jménem Brňák, budeš už zahrnut do jejich statistik. Tak pojďme rychle na to, ať nám neujede šalina!

Jak za chvíli uvidíte, naši milí studenti i nestudenti, Brno žije neustále, a to dnem i nocí. Ne náhodu zařadil prestižní deník New York Times v roce 2017 naše rozmilé Brno na 27. pozici exkluzivního výběru míst, kam se vydat.

V hodnocení nejlepších studentských měst britské společnosti, která se specializuje na kvalitu světového vzdělání, se Brno umístilo na čtvrtém místě. A to v očích samotných studentů!

Zahoď veškeré mapy a poleť v dnešním článku s PELICANEM Brnem. Neboj se ztrácet v ulicích. Vždyť už i svět oficiálně potvrdil, že Brno je zkrátka nejlepší!

Ošoupat si podrážky

Brno se pyšní dostupnou vzdáleností jak mezi fakultami, tak mezi všemi důležitými místy. Jistě, přejít z jednoho konce Brna na druhý rovná se „proBrnit“ si podrážky u nových conversek. A právě proto je tady šalina. (Na devítku nesedej, ještě nikdo nikdy nezjistil, kam ve skutečnosti jede a kde ti kdy zastaví!). A my můžeme slíbit, že se Ti z dojezdových vzdáleností červenobílých krásek nebudou protáčet panenky!

Brněnská šalina se sice stala mezinárodním pojmem, hranice slávy však překročily taky slavné brněnské noční rozjezdy. Pokud jsi nezažil alespoň jeden bujarý večírek v této legendě hromadné městské dopravy, jako bys v Brně ani nebyl! Z centra Brna Tě noční autobus pravidelně každou hodinu dopraví do okrajových částí. Přímo do postele! A Ty díky tomu ráno nezaspíš na své kurzy angličtiny!

Výběrová káva i nemravné selfíčko a výběh na Monte Bú

Jsi student? Škola je tedy samozřejmě na prvním místě! Jak se říká, večer šohaj – ráno šohaj! Ať byl včerejší večírek sebevíc divoký, ráno jdi směle na seminář či přednášku, navštěvuješ-li pomaturitní studium angličtiny, vyraz se učit jazyky!

Po cestě ze školy si střihni nemravné selfíčko s Joštem na koni a orlojem na Svoboďáku. A pak už znovu na nejslavnější meeting point v Brně – ČÁRU. Jestli Brno opravdu žiješ, budeš si dávat sraz s kámoši jedině na Čáře pod hodinami, abys po netrpělivém čekání zjistil, že už tam dávno jsou, jen sis jich v záplavě dalších netrpělivých čekajících prostě nevšiml. Tak to máme rádi, tak to v Brně chodí!

Kavárenské povalečství pak ve spojení s Brnem nabývá ještě vyšší úrovně. Hlavní město kávy, to je Brno, a jestli si někdo troufá tvrdit opak – ten si tady černý hořký nápoj ještě řádně nevychutnal.

V brněnském centru najdeš desítky rozmilých kaváren nabízejících výběrovou kávu, útulné a příjemné prostředí a dortíčky. Stovky dortíčků! Bylo dnešní pomaturitní studium náročné? Utíkej doplnit kofein i cukr! Jen se neboj, až poběžíš na brněnský Monte Bú, kalorie budou pryč!

A jakmile budeš mít brněnského ruchu až nad hlavu, zachrání Tě „brněnský Hyde Park“. Oáza klidu uprostřed rušného města, to jsou Lužánky. Čti, sportuj, relaxuj nebo opakuj slovíčka na kurzy němčiny!

O Brnu se jen těžko píše, Brno se musí zkrátka žít. Tak po škole sraz na Čáře?! J

Tvůj PELICAN!

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 20 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

od


Napsat komentářVyhledat produkty, články


Nejnovější články

Najdete nás na Facebooku


Studenti hledají…