Tipy na školní výbavu pro prvňáčky


Blíží se začátek školního roku a vy si lámete hlavu nad tím, co pořídit vašemu dítěti do školy? Pro každého prvňáčka je první den školy velkou událostí a tak určitě nechceme, aby mu něco důležitého chybělo. Pojďme se tedy společně podívat na to, na co určitě nezapomenout!

• Aktovka – bez té se zkratka neobejdete. Vybírejte ji společně s vašim dítětem. Pro děti je velmi důležitý vzhled aktovky a na rodičích je pohlídat její kvalitu. A na co si dát pozor? Vhodná aktovka by být lehká – max. 1200g, stabilní s vyztuženými a ergonomicky tvarovanými zády.

• Desky na Abecedu – i ty můžete vybrat s oblíbeným motivem vašeho dítěte.

• Desky na sešity – zabrání pomačkání sešitů a pracovních listů a usnadní dětem práci při jejich hledání.

• Penál – pouzdro na tužky je další nezbytný kousek. Na výběr jsou penály od jednopatrových, až po třípatrové. Pro prvňáčka je hlavně důležité, aby byl přehledný. Do něj pak dítěti pořídíme tužky, pastelky, gumu, ořezávátko, nůžky s kulatým hrotem, malé tyčinkové lepidlo a krátké pravítko.

• Kufřík – skvělý pomocník pro přenášení výtvarných potřeb. Do něj můžete dítěti pořídit tempery, kelímky na vodu, vodovky, voskovky, fixy, štětce (kulatý i plochý), plastelínu, hadřík, paletu, igelit na lavici a hodit se bude taky zástěrka, aby se dítě při výtvarné výchově neumazalo. Kdybyste si nebyli jisti, tak s výbavou do výtvarné výchovy, vám jistě poradí sama paní učitelka.

• Přezůvky

• Cvičení úbor – nejlépe v textilním pytlíku (triko, tepláky/kraťasy a pevnou obuv se světlou podrážkou).

• Svačinové boxy a láhev na pití – aby svačina zůstala v celku a tam kde má.

• Nakonec bude potřeba dokoupit sešity a obaly na sešity. Kolik a jaké velikosti vám sdělí ve škole.

Nezapomeňte děti do nákupu zapojit! Přece jen pořizujete věci, které budou oni sami používat.
Doufáme, že vám naše tipy na výbavu pro prvňáčky začátek školního roku usnadní a dětem přejme mnoho zdaru.! 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Napsat komentář