Učení cizích jazyků – tipy a triky


Jak se nejlépe naučit cizí jazyk? Každý z nás má svůj systém učení, své finty a tipy, které fungují tak, že usnadňují a zefektivňují průběh učení. Naučit se cizí jazyk není rozhodně jednoduché, avšak na rozdíl od učení matematických rovnic může být i zábavné. Níže najdete tipy, jak se nejlépe naučit cizí jazyk a jak si přípravu můžete udělat co možná nejzábavnější.

Slovíčka, kam se podíváš

První věcí, kterou byste se při učení cizí řeči měli začít zabývat, je slovní zásoba. Učení slovíček je nezbytný základ. Zkuste si pomoci tím, že si vytvoříte kartičky se slovíčky, které si umístíte všude možně tak, abyste je měly stále na očích – na zrcadlo v koupelně, na ledničku v kuchyni, na sedadlo auta, na skříň nebo si papírek se slovíčkem nalepíte na oblíbený hrníček na kávu.

Osvědčeným tipem je také napsat si na lístek slovíčko a z druhé strany papíru napsat český ekvivalent. Partner, kamarád, rodiče či spolubydlící vás pak můžou podle těchto papírků jednoduše vyzkoušet. Můžete si také vytvořit různá témata, podle kterých se budete slovní zásobu učit. Například škola, pozdravy, restaurace, cestování, bydlení, nákupy….

Jistě si vzpomínáte na základní školu, kde jsme se často učili nové informace pomocí básniček. Snad v každém jazyce existují básně, říkanky, písničky a úsloví, podle kterých si zábavnou formou snadněji zapamatujete slovíčka či fráze.

Filmy a knihy

Nenásilnou formou, jak se naučit cizí jazyk, je sledovat filmy či seriály bez českého dabingu. Zpočátku si můžete pouštět videa s titulky, později, až se zlepšíte, je vynechat úplně a snažit se pochytit co nejvíce slovíček. Uvidíte, že se vám nenápadně zafixují do paměti. Stejně tak je dobré číst si knihy nebo časopisy v cizím jazyce. Existují různá dvojjazyčná vydání, která vám umožní rychle zkontrolovat, zda text chápete správně. Nestyďte se číst nahlas, procvičíte si tak výslovnost.

Učební pomůcky

Na dnešním trhu jsou k dostání celé řady různých učebnic a knih pro samouky. Některá z nich obsahují  CD či DVD, která vám učení usnadňují. Nemluvě o škále různých kurzů a jazykových škol. Chytré telefony poskytují v dnešní době také různé aplikace, které pomáhají naučit se cizí jazyk i z pohodlí domova. Zapátrejte po nich a vyzkoušejte, který systém učení vám bude nejlépe vyhovovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 20 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

od


Napsat komentářVyhledat produkty, články


Nejnovější články

Najdete nás na Facebooku


Studenti hledají…