Vánoční tvoření: Jak si vyrobit vánoční věnec za pomocí i těch nejmenších


Vánoční věnce jsou krásným způsobem, jak se dostat do vánoční atmosféry už u vchodových dveří. Jsou také skvělou příležitostí pro zábavnou a kreativní činnost, které se můžete věnovat s dětmi.

Jak na venkovní věnec?

Pokud se chystáte na venkovní věnec, zvažte v jakých barvách máte exteriér a jaká je oblíbená barva vašeho dítka. Jestliže má vaše ratolest ráda červenou barvu, tu pak můžete zkombinovat například se zlatou, bílou nebo stříbrnou.

Klíčovou rolí ve tvoření venkovního věnce jsou také zásoby. Část z nich najdete v přírodě a část z nich si můžete zakoupit. Na věnec můžete umístit sněhové vločky, zvonky nebo sněhuláky. Zkrátka to, co vás a vaše dítě osloví.

Typ věnce

Než se pustíte do výroby věnce, zvažte také odolnost materiálu. Stačí jeden déšť a z papírového věnce nezbyde téměř nic, proto můžete volit přírodniny v podobě smrkových větviček, z tůjí nebo věnec, který je vyroben jen ze šišek, ořechů a jiného materiálu. Pokud se rozhodnete pro větvičky, přivazovat je můžete po malých svazcích režnou nití nebo slabým drátkem.

Během přivazování svazků vám může pomáhat vaše dítko vše držet na místě a vy budete větvičky přivazovat. Naopak šišky můžete nalepit na věnec tavnou pistolí. Dejte ale pozor na to, aby se vaše dítě nepopálilo!

Zakoupit si dnes můžete už také hotový věnec.

Efekt mrazu

Pokud chcete docílit toho, aby větvičky působily jako kdyby na ně napadal sníh, toho dosáhnete pomocí sněhu ve spreji. Větvičky nebo případně dekorace jím nastříkáte a takto umělý sníh vám se správnou péčí vydrží několik sezón.

Zdobení věnce

Konečně přichází ta nejzábavnější činnost. Právě během zdobení se vaše dítě bude moci skutečně vyřádit a ukázat, jaká umělecká duše se v něm skrývá. Využít můžete takřka cokoliv. Od andělíčků, zvonků po sněhové vločky, anděle nebo rolničky. Fantazii se meze nekladou! Ozdoby můžete připevnit tavnou pistolí nebo je na věnec zavěsit. Jestliže chcete, aby váš věnec působil vkusně, vsaďte na pravidlo tří a na věnec tak umístěte například tři andělíčky, tři hvězdy, tři sněhové vločky a podobně.

Zavěste a nechte okolí obdivovat vaše dílo

Když už konečně máte hotovo, vyberte s vaším dítkem místo, kam si věnec zavěsíte. Jelikož je v zimě často větrno, věnec ještě něčím zajistěte, aby vám při prvním silnějším větru nezmizel ze dveří nebo vchodových dvírek.

Závěrečné slovo

Pokud toužíte podpořit české výrobce a Vánoce si chcete užít skutečně tradičně, pak určitě oceníte zakoupení různých dekoračních ozdob a detailů v obchůdku AJSHOP. Ten se totiž může pochlubit skutečně širokým sortimentem, který zaujme nejen vás, ale i vaše ratolesti, které vám mohou být při výběru nápomocné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Napsat komentář