Venkovní aktivity pro děti

Venku je krásně a vy si lámete hlavu nad tím, jak zabavit skupinku mladých, akčních dětiček? Pojďme se společně podívat na pár aktivit, které je zaručeně budou bavit.

Na výletě v lese:
  • Hledej!: hra spočívá v tom, že v průběhu výletu děti hledají určitou věc (kamínek, šišku, větvičku aj.) Kdo najde nejdříve získá bod (můžete mít nachystané obrázky, či kartičky, které budou děti sbírat). Vyhrává hráč s největším počtem bodů.
  • Oheň, voda, blesk: děti v průběhu celé procházky reagují na domluvený signál: oheň – stoj na špičkách, rukama máváme, voda – obejmutí stromu, blesk – dřep.
  • Překážková dráha: není lepší překážková dráha, než ta, kterou vytvořila sama příroda. Vytvořte zástup a veďte děti přes překážky. Podlézání pod větvemi, přelézání spadlé klády, přeskoky přes kameny a podobné.
  • Jak příroda maluje: vezměte si sebou papír a voskové pastelky. Děti přiloží papír ke kůře stromu a mírným tlakem po papíru přejíždí pastelkou. Mohou takto zkoumat i jiné povrchy (listy, povrch kamene, chodník)
  • Poslouchej!: trocha té klidové a relaxační činnosti nikdy neuškodí. Najděte si pohodlné místo, usaďte se a nechte děti poslouchat zvuky přírody. Naveďte je k tomu, že mohou slyšet i věci, které by je možná nenapadly (vrzání větví, pád šišky aj.) Poté nechte děti popsat co slyšely.
  • Stavíme: nechte děti postavit věž z kamenů, domeček pro skřítky, mraveniště z klacíků.
  • Pomáháme zvířatům: sestavte skupinky a každé skupince zadejte nějaký druh plodiny, kterou mají sbírat (šišky pro veverky, klacíky pro mravence, listy pro ježky). Nakonec můžete spočítat kolik se dětem podařilo najít věcí.
Na zahradě:
  • Vaříme: nachystejte si staré nádobí a vyberte recept, který mají děti připravit. Společně můžete promyslet, jaké přísady jsou do receptu zapotřebí a čím je mohou děti nahradit.
  • Podzimní bludiště: využijte přírody a vytvořte si s dětmi bludiště ze spadaného listí. I děti se mohou zapojit do hrabání chodbiček.
  • Malujeme vodou: co mají děti raději, než čvachtání ve vodě? Vezměte kyblíčky a velké štětce a nechte děti malovat na beton vodou.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Napsat komentář