Francie očima studenta.

Začít nemůžeme jinak než doporučením na francouzská města, která jsou samotnými studenty označována za ta nejlepší pro život během studia. Mezi TOP 5 francouzských měst v tomto ohledu patří Rouen, Grenoble, Lille, Paříž a Montpellier. Pokud bychom měli zmínit ty nejprestižnější francouzské školy, do nichž každoročně jezdí studovat lidé z celého světa, tak bychom rozhodně neměli vynechat nejstarší francouzskou univerzitu Sorbonne či Université PSL patřící mezi 50 nejlepších vysokých škol na světě.

Sorbonna má k dispozici i jednu z největších knihoven v zemi, pro studijní materiály a literaturu můžete dále zavítat i do Francouzské národní knihovny či do stylového knihkupectví Shakespeare & Co. Pokud jste ve Francii v rámci svých studií, tak ale rozhodně nezůstávejte pouze u biflování a čtení knížek, a vydejte se objevovat krásy místní kultury.

Kam ve Francii za zábavou a poznáním?

Jestliže vás zajímají památky a kultura, tak krom takových klasik jako Eiffelova věž či katedrála Notre-Dame, jejichž návštěva je skoro až povinností, tak rozhodně navštivte i majestátní muzeum evropského výtvarného umění v Lille. Francie má toho hodně co nabídnout i milovníkům přírody, ujít byste si neměli nechat výlet do kaňonu Verdon

, o volném víkendu zas můžete zavítat do Národního parku Écrins. Z přírody ale hezky zpátky do města – a k němu neodmyslitelně patří i noční život.

Kam za nočním životem ve Francii? Mezi studenty hojně vyhledávané podniky patří například Nuits Fauves, Concrete či Le Jeune. Tam všude na vás čeká moderní hudba (DJs a hip-hop), mladí lidé a možnost popít třeba šampaňské víno, jež patří mezi nejtradičnější francouzské suroviny. Mezi ně se řadí i bagety, takže se zastavte i v některé z pekáren, jež jsou ve Francii prakticky na každém rohu, vyhlášená je kupříkladu pekárna Le Grenier à Pain. Francie je známá též tím, že je centrem módy, volný čas si tak můžete zpestřit i nákupem elegantního oblečení světoznámých značek – z Francie pochází např. značka Lacoste.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Napsat komentář