Německo pohledem studenta.

Mnichov, Berlín, Stuttgart, Frankfurt a Drážďany – to je výčet pětice německých měst, která jsou zahraničními studenty označována za ta pro studentský život vůbec nejvhodnější. A to jednak z důvodu, že v nich sídlí nejprestižnější školy, vyzdvihnout musíme zejména Mnichovskou univerzitu, jež patří mezi nejlepší vysoké školy v Evropě, ale zároveň jde i o města, která nabízejí široké spektrum volnočasového vyžití.

Není žádným tajemstvím, že lidé během svých studentských let hojně vyrážejí za nočním životem, proto nemůžeme začít jinak než tím, jak se v Německu zabavit po večerech? Zavítat můžete třeba do berlínského nočního klubu Berghain, který je určen především pro milovníky elektronické hudby. Nejzajímavější na něm ale je jeho atypická atmosféra, neboť sídlí v prostorech bývalé elektrárny. Za dobrými drinky a kvalitní hudbou určitě lákají i další zajímavá místa – třeba alternativní klub nesoucí netradiční název ://about blank.

Kde se sportovně vyřádit, a kam do knihovny?

U alkoholu ještě chvilku zůstaneme, neboť bezesporu nejznámější německou tradicí je Oktoberfest

– pokud jste tedy milovníky piva, tak si rozhodně nenechte ujít tuto největší pivní slavnost na světě. Abychom ale Němce nevyobrazovali pouze jako národ alkoholiků, tak se svými německými přáteli, jež si během studií najdete, si můžete domluvit tzv. Kaffee und Kuchen. Jedná se o zvyk, kdy se lidé sházejí v předem určený čas na kávu a dobré jídlo – jde o alternativu k anglickému čaji o páté.

Pochutnat si přitom můžete na tradičních německých jídlech jako jsou kupříkladu Sauerbraten či Bratwurst. Celá řada studentů aktivně sportuje, proto samozřejmě nesmíme zapomenout ani na možnosti sportovního vyžití – těch nabízí Německo opravdu nespočet! V zimě si můžete zajet zalyžovat do bavorských Alp, v létě zas můžete vytáhnout kolo a užívat si kvalitní a udržované německé cyklostezky. Po zábavě, ale vždy následují povinnosti – pro všechny potřebné studijní materiály si můžete zajít třeba do Německé národní knihovny.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Napsat komentář