Itálie pohledem studenta.

Chystáte-li se do Itálie za studiem, tak nejlépe uděláte, když si zvolíte školu v některém z těchto pěti měst – Řím, Florencie, Milán, Tuscania či Taormina. Tato města jsou totiž ostatními studenty vyhodnocena jakožto pro mladé lidi nejpřívětivější. Zatímco poslední dvě zmíněná italská města jsou menší a ideální pro ty, kteří hledají klid a volný čas budou chtít raději trávit v přírodě než v rušných ulicích, tak zbytek jsou velká města, kde to žije ve dne i v noci. Kam tedy v Itálii vyrazit za noční zábavou?
Ty nejproslulejší italské hudební kluby můžete navštívit v Římě, jmenovitě studentská léta si lze zpříjemnit třeba v Shari Vari Playhouse či ve Vinile baru, kam v hojném počtu chodí mladí – místní i turisté. Během pobytu v některém z lokálních hudebních klubů rozhodně nezapomeňte ochutnat tradiční drinky Aperitivo a Negroni. V noci můžete vyrazit i za vážnou hudbou, třeba do milánského operního domu La Scala. Přes den se zas vyplatí zavítat do Národní galerie moderního umění.

Co v Itálii dělat ve volném čase?
Cestujete-li do Itálie se svou drahou polovičkou, tak rozhodně si dopřejte i trochu té romantiky, Itálie je totiž považována za jednu z nejromantičtějších zemí světa. Obzvláště romantický může být výlet do Benátek či na Amalfitánské pobřeží

. Na své si tu ale přijdou i ti studenti, kteří žijí sportem. Nejenom, že Itálie nabízí celou řadu sportovního vyžití – od plážového volejbalu přes léto až po lyžování v zimě, ale vyrazit tu můžete třeba i za tím nejvrcholovějším fotbalem na zápasy Juventusu či AC Milán.

Za návštěvu určitě stojí i velkolepé karnevaly

, které patří k italským zvyklostem a jež se konají pravidelně již od 13. století. Za karnevalovými průvody si můžete udělat výlet do měst Viareggio, Ivrea či Cento. Na co nesmíte zapomenout, když už jste na Apeninském poloostrově? Samozřejmě na ochutnání pravé italské pizzy! Mezi nejlépe hodnocené italské pizzerie patří ta nesoucí název L’Antica Pizzeria da Michele.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Napsat komentář