Školní rok se blíží. Rodiče i děti se tak čekají nákupy nezbytných pomůcek. Obchody jsou doslova přeplněné různými druhy zboží i konkrétními značkami. Po loňské premiéře možná rodiče i některých druháků stále tápou. Co všechno bude potřeba koupit a co ještě stačí z loňska?

Penál i batoh z loňského roku

Rodiče budoucích druháků mají za sebou „velký“ nákup do první třídy. Které pomůcky budete potřebovat letos a co poslouží od loňského roku?

Nákup aktovky či batohu máte už nejspíše za sebou a tyto pomůcky by vašemu potomkovi měly vydržet. Aktovku může mít až dva roky. Kvalitní batoh dokáže sloužit i několik let, prakticky je vhodný až do doby, než z něj dítě tzv. odroste. Pakliže jste v loňském roce volili aktovku, zhruba ve třetí třídě už můžete začít uvažovat právě o pořízení batohu.

Co se týče penálu, určitě je vhodné na počátku školní docházky zvolit prázdný a psací potřeby později dokoupit podle instrukcí dané školy. Většina z nich totiž vydává seznamy pomůcek.

Asi nejvíce trvanlivé jsou pak penály plastové, které počítají s tím, že zejména malé děti s nimi nebudou zacházet nijak něžně. Dětem v 1. a 2. třídě lze doporučit penál jednopatrový. Malé děti ještě nejsou schopny udržovat pořádek v rozsáhlém souboru psacích potřeb.

Co je potřeba zrevidovat a doplnit

Dále je nutné potomkovi opatřit výtvarné potřeby. V seznamech vydávaných konkrétními školami se objevují většinou barevné papíry, plastelína, voskovky, klasické pastelky, vodovky, štětce, lepidlo, ořezávátko, hadřík, zástěrka a nůžky.

Co se týče doplňků na tělesnou výchovu, povětšinou je seznam „skromnější“, dítě potřebuje obuv na tělocvik, věci na převlečení a sáček. Nezapomeňte vše taktéž podepsat.

Zkontrolujte mezi psacími a výtvarnými potřeba i věcmi na tělocvik jednoduše vše, co je z loňského roku ztracené, zničené nebo je to potřeba letos doplnit. U oblečení je potřeba zodpovědně určit, z čeho dítko už vyrostlo.

Samostatnou kapitolou je diskuse s potomkem ohledně toho, co už nevyhovuje jeho subjektivnímu vkusu. To se týká zejména penálu a sáčku na tělesnou výchovu. Pro milovníky sladěného designu lze také doporučit set obsahující aktovku, penál a sáček.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Napsat komentář