Jak vybírat jazykovou školu a učebnice?


Záplava lektorů, jazykových škol, kurzů, materiálů, zdrojů, učebnic a dalších studijních možností je v době internetu doslova nekonečná. Možná chcete svou angličtinu posunout dál a nevíte, jak se mezi ze všech stran útočícími nabídkami zorientovat. Pojďme si projít základní tipy, podle čeho vybírat vhodné lekce, kurzy, učebnice a další zdroje.

Podle čeho vybírat jazykovou školu?

Vzdálenost a počet poboček

Jako první na řadu určitě přijdou kritéria jako vzdálenost od bydliště – jak daleko budu muset na kurzy dojíždět? V dnešní době už se hodně rozmohly i varianty online lekcí, které mohou uspořit čas.

Recenze bývalých studentů

Určitě si na jazykovky, které zvažujete, vyhledejte na internetu hodnocení a recenze bývalých a stávajících studentů. Mohou vám pomoci zorientovat se v reálných výsledcích a celkové spokojenosti s jejich službami.

Cena kurzů

Cena určitě bude také rozhodujícím faktorem. Dejte si ale pozor, nejlevnější nemusí znamenat nejlepší, a ve světě jazykovek to platí dvojnásob. 

Individuální přístup a komunikace

Zkuste do dané školy napsat zprávu s nezávaznou poptávkou a sledujte, jak vám budou odepisovat, jak budou komunikovat. Správný přístup by měl být co nejvíce individuální, škola by měla vyjít vstříc vašim studijním potřebám.

Jak si vybrat tu nejlepší učebnici?

Jazykové školy mají obvykle vlastní nabídku učebnic, podle kterých jsou kurzy vedeny. Ve speciálních případech si můžete jako student vybrat vlastní učebnici, kterou preferujete. V tom případě je nejvhodnějším postupem nejprve zjistit svou jazykovou úroveň a poté si zvolit učebnici na dané úrovni, která vám bude sympatická – některé učebnice jsou svým zpracováním vhodnější pro děti, teenagery, jiné zase pro dospělé studenty. vybírat můžete například z nabídky na AJshop.cz a pokud si nevíte rady, poraďte se se svým lektorem.

Individuál nebo skupinové kurzy?

Toto rozhodnutí je vždy zásadní a obvykle může být také tím největším oříškem. Skupinové kurzy bývají levnější – lektor má ale méně času na každého studenta a přístup je tak méně individuální. Lekce 1 na 1 poskytují maximum času, které může lektor věnovat jen vám, často si ale kvůli nim musíte sáhnout o dost hlouběji do kapsy. Pokud potřebujete v krátkém čase dosáhnout velmi rychlého zlepšení, individuální lekce budou vhodnějším řešením. Pokud si chcete postupně zlepšovat úroveň a nikam nespěcháte, skupinové kurzy postačí. Ideální jsou ale v tom případě skupinky maximálně do deseti studentů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Napsat komentář