I čeština pro cizince startuje nový školní rok


Změna prostředí je velká životní událost. Je možné, že se ocitnete v úplně novém městě, bez přátel, bez kontaktů a s jazykovou bariérou. Znalost jazyka je v tomto případě klíčová a může vám adaptaci na nové podmínky velmi usnadnit. A to platí i pro češtinu a život nově příchozích v České republice.

Nejintenzivnějším způsobem, jak se češtinu naučit, je zapsat se do kurzů češtiny pro cizince. Tento článek přichází s nejčastěji kladenými otázkami, které provází uchazeče právě o kurzy češtiny. Tak čtěte dále!

Jak se přihlásit do ročního kurzu češtiny pro cizince?

K přihlášení do kurzu je potřeba vyplnit přihlášku na webových stránkách vybrané jazykové školy. Pokud máte jakékoliv otázky před přihlášením, určitě se obraťte na zodpovědnou osobu za kurzy češtiny.

Pokud potřebujete potvrzení o studiu, abyste ho mohli doložit při žádosti o vízum, v práci nebo například na cizinecké polici, je možné ho dostat o zaslání částky za kurz. Jazykové školy však nevyřizují víza, tato část je na vás.

Kolik stojí roční kurz češtiny pro cizince?

Cena kurzu se může různit podle jazykových škol, například v JŠ PELICAN zaplatíte na desetiměsíční intenzivní studium jazyka 45 000 Kč. V rámci kurzu od také obdržíte ISIC, díky kterému získáte studentské slevy a zároveň od získáte přístup ke studijním materiálům v online podobě.

Jaký je harmonogram školního roku kurzu?

Standardně výuka češtiny pro cizince začíná v říjnu. Výuka je rozdělena na dva semestry

Jak probíhá výuka kurzu?

Výuka probíhá každý všední den celý školní rok, je to proto nejintenzivnější studium češtiny, které si na trhu můžete vybrat. Na začátku budete rozděleni do skupin a budou vám přiděleni lektoři českého jazyka. Výuka je vedena v češtině, v případě problémů doplněna vysvětlením v angličtině.

Můžu se za rok naučit češtinu na potřebné úrovni?

Na to existuje jednoduchá odpověď – ano. Mnoho studentů se u nás za jeden školní rok naučilo češtinu a následně nastoupilo na českou vysokou školu. Záleží však i na Vašem úsilí a aktivitě, avšak pokud budete následovat pokyny lektora, získáte v kurzu požadovanou úroveň. Na základě vaší píle je možné se dostat z nuly na úroveň B1-B2.

Můžu na konci studia složit zkoušku?

V rámci studia je možné složit státní jazykovou zkoušku na úrovni B2, která většinou není zahrnuta v ceně kurzu a její složení je dobrovolné. Nebo můžete využít školní zkoušky a získat osvědčení o úrovni B1.

Tak co, zajímá vás ještě něco, co se týká kurzů češtiny pro cizince? Neváhejte a kontaktujte kancelář Jazyková škola PELICAN prostřednictvím telefonu, e-mailu anebo se rovnou zastavte osobně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Napsat komentář