Výuka cizích jazyků? Čím dříve, tím lépe!


Znalost angličtiny je doslova jedním z příslovečných životních must-have. Jedná se o nutnost nebo povinnost pro to, aby člověk obstál v pracovním a osobním životě, protože angličtina je univerzálním jazykem, bez kterého se nikdo neobejde. Tedy nikdo, kdo chce žít naplno, proto by rodiče měli věnovat výuce tohoto cizího jazyka patřičnou pozornost a začít s ní, co nejdříve. Odborníci doporučují odstartovat takřka hned po narození. Jak na cizojazyčnou výuku těch nejmenších?

Metoda vycházející z bilingvismu

Jednou z možností, jak se může nejmenší dítko seznámit s cizí řečí, je v domácím prostředí, kdy rodiče mluví nejen svým mateřským jazykem, ale právě také anglicky. Tato metoda vychází z bilingvismu, kdy oba rodiče nemají stejnou mateřštinu, ale lze aplikovat i v běžném českojazyčném prostředí během každodenních činností, jako je mytí nádobí, uklízení nebo večerní koupání. Děti se tak přirozeně seznámí s anglickými obraty a naučí se chápat rozdíly mezi mateřštinou a cizím jazykem.

S lektorem v kurzech pro nejmenší

Všichni rodiče se ale necítí natolik zdatní v angličtině, aby mohli na své ratolesti hovořit plynně anglicky. Vhodnou volbou jsou pak kurzy angličtiny pro předškoláky, kde se děti nenásilnou a hravou formou seznamují s anglickým jazykem. Do skupinových kurzů dochází maximálně osm dětí, přičemž lektor nebo lektorka mluví na děti pouze anglicky a děti se učí nepřímo, to znamená, že ani ony samy nemají tušení, že jde o učení. V průběhu lekcí sedí děti na koberci, přičemž se využívá při výuce edukativních her, obrázkových her, k tomu si děti hrají, tancují nebo zpívají.

Anglicky se Stevem a Maggie

Tyto kurzy pro nejmenší jsou postavené na učení metodou Wattsenglish, za kterou stojí Steve Watts a v současnosti se v Česku podle ní učí anglicky přes osm tisíc dětí. Rodilý Brit naprosto přesně vystihl pointu hesla „škola hrou“, děti se tak učí anglicky zábavnou formou. Hlavní role v učebnici WOW! i ve výukových videích ztvárňuje sám Steve, kterému sekunduje věrná kamarádka, vrána Maggie. Videa na kanále YouTube mohou děti sledovat doma zdarma, obdobně jako používat offline mobilní aplikaci, která pomůže s opakováním a prohlubováním získaných znalostí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Napsat komentář