Jak si vybrat jazykovou školu


Ať už se jedná o pomaturitní studium, firemní vzdělávání nebo klasické jazykové kurzy, vždy, když k nám dorazí nový zájemce o jazykové vzdělávání, je naše otázka zdánlivě jednoduchá: proč jste si vybral(a) zrovna kurzy v naší škole?

A skutečně, otázka je jednoduchá pouze zdánlivě. Druhou nejtěžší volbou v oblasti jazykového vzdělávání (na prvním místě rozhodně stále zůstává samotné rozhodnutí o tom, že se v jazyce chceš zdokonalit, popřípadě naučit se jazyk zcela nový) totiž je, vybrat nejen formu – ve které se chceš jazyk učit, ale taky vybrat mezi desítkami jazykovek tu správnou.

Vždyť, to aby z toho byl jeden jelen. Jazykové kurzy, firemní vzdělávání i pomaturitní kurzy přece nabízí každá z nich. Jak se v tom tedy neztratit a ještě před vyplněním přihlášky vybrat správné kurzy právě pro Tebe?

#1: Udělej si průzkum

Nejjednodušším způsobem, jak si vytvořit základní kvalitativní přehled o jazykových školách ve Tvém okolí, je zadat jejich jména do internetového vyhledávače. Ano, strýček Google je zase ve hře.

A po jakých informacích se přesně dívat? Doporučujeme zjistit, jak dlouho už jazykovka působí se svou nabídkou kurzů na trhu. Určitě bude větší jistotou škola s mnohaletou tradicí než škola, která pro zájemce své kurzy otevřela teprve nedávno.

O jazykové škole taky hodně řekne, jestli se věnuje taky jiným činnostem než jen běžným jazykovým kurzům. Má škola v nabídce jiné možnost vzdělávání a akreditovaných programů? Je nositelkou nějakých ocenění?

Tak například zapojení školy do vzdělávacích projektů může být více než zajímavé zejména pro studenty navštěvující pomaturitní studium angličtiny a dalších jazyků.

Jazyková škola Brno PELICAN má skvělé zkušenosti se zapojením svých studentů do evropských vzdělávacích projektů – studenti pomáhají vytvářet výstupy a zároveň mají sami možnost poznat, jak spolupráce na evropské úrovni funguje a setkávat se se zahraničními partnery. A to, minimálně jejich nově osvojovaný jazyk, jistě ocení!

#2: Ujasni si, co chceš

Jak jasné – a přece u mnohých z nás to nejtěžší. Nezacházejme však do hlubokých filozofických otázek a zůstaňme u jazykového vzdělávání. I když si vybíráš „jen“ jazykový kurz, je potřeba vědět, co přesně chceš a co od kurzu sám očekáváš.

Budou to kurzy němčiny nebo třeba kurzy novořečtiny? Chceš začít od úplných začátků? Gramatická pravidla ovládáš levou zadní, ale potřebuješ si zlepšit hlavně svůj plynulý projev? Chceš připravit na jazykovou zkoušku nebo máš jen obavy z maturity?

Důležité je taky vědět, kolik chceš to svého vzdělávání investovat a jestli pro Tebe bude lepší kurz individuální nebo skupinový. Každý z nich má totiž svá specifika – a to ještě nemluvíme o formách kurzů jako jsou firemní kurzy angličtiny nebo pomaturitní jazykové studium!

Nicméně, pokud se Ti podaří odpovědět na tyto otázky, budeš jednou nohou v tom správném kurzu. V tomto případě už doporučíme od internetového vyhledávače zamířit přímo do kanceláře školy, kde Ti podají o formách svých kurzů ty nejdůležitější informace.

A jak jsme již říkali – když budeš vědět, co přesně od kurzu očekáváš, může se taky stát, že budeš co nevidět sedět s lektorem u jednoho stolu!

#3: Prezentace na webu

A už zase sedíme doma u internetu. Jsme zkrátka počítačová generace – a ač se to může zdát jakkoliv povrchní, může to být právě webová prezentace školy, která Ti o ní může nejvíce prozradit.

Webová stránka by měla být na prvním místě přehledná a měl bys tady najít veškeré důležité informace – týkající se jak kurzů, tak školy obecně. Neměly by chybět kontaktní údaje na pracovníky školy, na kancelář – a v neposlední řadě taky obchodní podmínky školy.

A jestli jsou webové stránky kromě všech výše zmíněných věcí taky zábavné, pak tleskáme! Tak třeba u jazykovky Brno PELICAN najdeš v jednotlivých jazykových sekcích taky možnost vyzkoušet si rozřazovací test a zjistit, jak jsi na tom třeba se svou španělštinou!

Mimo jiné na stránkách najdeš blog plný nejrůznějších rad spojených s jazykovým vzdělávání a taky nejnovější informace o vzdělávacích projektech, na kterých se jazykovka podílí.

Poznat svou školu jak off-line, tak on-line se zkrátka vyplatí!

Tvůj PELICAN


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 20 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

od


Napsat komentářVyhledat produkty, články


Nejnovější články

Najdete nás na Facebooku


Studenti hledají…