Netflix šílenství a učení se jazyka!


Netflix. Šílenství objevující se zejména u mladších ročníků, vysokoškoláků, mnohdy závislých na sledování seriálů zejména v kritickém zkouškovém období. Proč bychom tedy našim studentům navštěvujícím pomaturitní jazykové kurzy doporučovat? Zkrátka, protože Netflix je sice špatný pán, ale zato dobrý sluha.

A jakožto JŠ PELICAN z vlastních zkušeností víme, že není lepší cesty osvojit si plynulou angličtinu, než zábavnou formou. No – a když zrovna po večerech všichni pelikáni spí a čerpají energii k tomu, aby mohli být druhé ráno v kurzech opět zábavní a nesmírně pouční – není lepší cesty jak zůstat v obklopení jazyka – než sledováním seriálů.

A tak jsme se dnes rozhodli podělit se o pár Netflix tipů na seriály, díky kterým budeš mít angličtinu brzo v kapse. Připrav si Colu a popcorn a – hurá k TV! Nicméně, nezapomeň jít taky spát, vždyť snad příští den: „Hola, Hola – kurz angličtiny v Brně u PELICANA volá!“

  1. House of Cards

Viděl jsi už tenhle seriál? JE. TAK. DOBRÝ. Jazyk je sice občas těžko přístupný a složitý, s některými politickými matoucími výrazy, nicméně, skvěle zakomponovanými mezi dobře známou angličtinou. Skvělá cesta, jak si tito nové výrazy osvojit, nemyslíš? A snad jen krátké naznačení děje: potkáš zde nebezpečně ambiciózního politika, který využívá korupci k tomu, aby se stal prezidentem Spojených států.

  1. The Crown

Asi nemůže být nic víc anglického, než The Crown. Chceš vědět, jaká královna Anglie byla, než (tak trochu) zestárla? Očividně to chtěla vědět velká spousta lidí, a tak se Netflix rozhodl natočit úžasné drama o životě královny Alžběty II. Herecké představení je stejně vznešené jako britský akcent. Tleskáme a říkáme – že není lepší seriál pro učení se angličtiny, než The Crown!

  1. Black Mirror

Bojíš se budoucnosti? Pak se raději na tento seriál ani nedívej. Jedná se o sérii příběhů, které na sebe nenavazují – nicméně, zaručujeme, že pokud uvidíš snad jen jeden díl, budeš je chtít (rozuměj muset) vidět všechny. Každý příběh se obvykle zaměřuje na to, jak by nové technologie mohly zlepšit náš život – zároveň však každý díl končí fatálními následky.

My snad jen můžeme prozradit, že po shlédnutí seriálu se už ani na svůj mobilní telefon nebudeš dívat tak, jak ses na něj díval předtím. Jedná se navíc o britsko-americkou produkci, takže jsou jednotlivé epizody obvykle v kombinaci britských a amerických herců. A pro Tebe tak skvělá příležitost slyšet obě verze angličtiny vedle sebe!

Učit se jazyk s Netflixem je zkrátka zábava – a nejeden student může potvrdit, že se jedná o jednu z nejefektivnějších cest, jak si natrénovat poslech a naučit se nové fráze a slovíčka. Nicméně, může to být ještě výhodnější! Jakožto specialisti na jazyky a jazykové kurzy (ať už jde o pomaturitní jazykové kurzy, firemní jazykové kurzy nebo klasické kurzy pro veřejnost) na

Tebe teď vytáhneme jednu zkratku: CLIL (Content and Language Integrated Learning). Co to ve zkratce znamená? Dozvídat se něco nového o určitém předmětu/skutečnosti – a zároveň u toho se učit jazyk.

 No a co že s tím má společného Netflix? Tak třeba to, že tady najdeš taky spoustu skvělých dokumentů, díky kterým bude mít učení se jazyka ještě přidanou hodnotu, ať už půjde o historii, občanská práva, architekturu nebo třeba jídlo. Zkrátka – dozvíš se něco nového! A které dokumenty tedy podle nás stojí za to?

  1. Zázračná planeta (Planet Earth)

Série původně vysílaná na britské síti BBC. Tento ohromující seriál vypráví legendární britský přírodní historik David Attenborough (známý pro jeho uklidňující hlas, dokonalou angličtinu, výslovnost a oborné znalosti všeho, co se týká divoké přírody). Tento seriál se rozhodl prozkoumat některé z nejvíce okouzlujících, neuvěřitelných a dechberoucích jevů, které se dějí na planetě Zemi ve volné přírodě každý den.

  1. Making a Murderer

Dokument představuje soudní případ amerického muže Stevena Averyho, který byl nespravedlivě uvězněný za sexuální napadnutí a pokus o vraždu. V seriálu se objevují podezřelé policejní motivy a odhalují různé zvraty, které dokazují, že skutečný život je mnohem zajímavější než fikce. Základ pro všechny, kteří chtějí umět mluvit o právu a zločinu v angličtině. Na tohle názvosloví je i pomaturitní studium angličtiny krátké!

  1. The Vietnam War

Dopředu upozorňujeme, že pokud chceš sledovat tento dokument, budeš si muset vyhradit hodně času. HODNĚ ČASU. Přesně – 17 hodin. Zároveň však podotýkáme, že to rozhodně stojí za to. Výborný dokument Tě naučí hodně nejen o válce a americké politice, ale navíc Ti předá skvělý jazyk týkající se obou témat. Opět, jen těžko Ti firemní kurzy angličtiny předají tolik nových jazykových znalostí, jako snad jen jeden díl tohoto informacemi nabytého dokumentu.

Uuuf! No, a tak bychom mohli pokračovat dál. Tak třeba zase v příštím článku, ano? Dej nám vědět svoje tipy na filmy a seriály, díky kterým ses jazyk naučil Ty. Budeme se těšit!

Tvůj seriálový nadšenec PELICAN


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 20 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

od


Napsat komentářVyhledat produkty, články


Nejnovější články

Najdete nás na Facebooku


Studenti hledají…