Netradiční zábava? Vyzkoušejte korálkování!


Trávíte dlouhé zimní večery stále stejně a už vás neustále se opakující stereotyp začíná nudit? Už vás nebaví sledování pořadů v televizi? Chcete dělat něco smysluplného, zábavného a třeba i tvořivého? Pokud si marně lámete hlavu nad vhodným programem, máme pro vás šikovný tip: korálkování!

Ačkoli se jedná o velmi starou metodu vytváření předmětů, i v současné době je velice oblíbená a stále častěji vyhledávaná. Pakliže jste kreativní človíček se špetkou trpělivosti a chutí nechat pod svýma rukama vzniknout něco krásného, pak byste korálkování určitě měli vyzkoušet!

Korálkování? Co to je?

Už samotný libozvučný název ve vás určitě vzbuzuje zájem dozvědět se o této činnosti něco více. Korálkování je stará technika výroby ozdobných předmětů. Její historie sahá až do doby před neuvěřitelnými 5000. lety. Dříve bylo korálkování a vzniklé výrobky považovány za talismany štěstí či amulety zdraví a věřilo se, že mají i svůj náboženský význam.

Co se vyrábí dnes?

Kreativní a fantazií políbená technika korálkování osloví každého tvořílka, který má trochu fantazie, chuť vyrábět něco nového nebo zkrátka jen hledá zajímavou činnost, s níž by trávil nudné večery či odpoledne. V současné době se jedná o tzv. moderní korálkování, díky kterému vznikají nejen šperky, ale i kabelky, podložky, dekorační předměty, klíčenky, drobná zvířátka a celá řada dalších typů výrobků. Pokud nemáte vlastní nápady, co vyrobit či vytvořit, určitě se vám budou hodit návody na korálkování. Díky nim získáte nepřeberné množství inspirace.

Co je k tomu potřeba?

Pokud byste se chystali bezmyšlenkovitě odpovědět, že korálky, pak sice budete mít pravdu, ale jen částečnou. Korálky jsou samozřejmě středobodem této techniky, ale existují i další bižuterní komponenty, které vám práci nejen zpříjemní, ale i v mnohém usnadní. A především vám umožní tvořit spoustu zajímavých věcí, kterými nadchnete nejen sami sebe, ale i své okolí. Pokud budete chtít vyrábět náušnice, budou se vám hodit náušnicová zapínání. S pomocí vlasové spony nebo brožového můstku snadno vytvoříte originální módní doplněk. Budete-li chtít pracovat s pomocí modelovací hmoty, jako například FIMO nebo pryskyřice, neobejdete se bez bižuterního lůžka. Možností pro tvoření je opravdu mnoho, každý si tak jistě najde to svoje.

Pracujte s kvalitou

Pokud se rozhodnete korálkování vyzkoušet, určitě chtějte pracovat s kvalitními materiály a pomůckami. Jedině tak lze dosáhnout těch nejlepších výsledků, s nimiž budete maximálně spokojeni. Proslulou kvalitou disponují české korálky, které jsou k dostání v mnoha druzích a liší se nejen velikostí, ale i tvarem či barvou. Když už tvořit, tak přece hezky česky!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 20 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

od


Napsat komentářVyhledat produkty, články


Nejnovější články

Najdete nás na Facebooku


Studenti hledají…