Nezbytná angličtina, málo oblíbená němčina nebo Asie?


Když přijde na jazyky, je pro dnešní dobu všeobecně známo, že už se bez znalosti minimálně jednoho dalšího jazyka neobejdeme. A mnohdy se zdá, že tímto jazykem, kolem kterého se točí celý svět (minimálně v našich geografických podmínkách), je angličtina. A není vůbec cílem dnešního článku tyto informace vyvracet. Jazykovka PELICAN je samozřejmě více než ráda, že pomaturitní studium angličtiny nemá každoročně o své studenty nouze.

Kdo navštěvuje kurzy angličtiny, je jednoduše in, kdo umí skvěle anglicky, je zkrátka cool. Pravda však taky je, že pokud si chceš znalostí jazyka otevřít kariérní dveře, ještě donedávna platící podmínka – znalost angličtiny – zas až tolik neplatí. Není dnes pro zaměstnavatele problém najít anglicky hovořící zaměstnance, nedostatkovým „kapitálem“ se začíná stávat znalost dalších jazyků.

Berlín, auta BMW, Opel a slavný October fest!

Němčinou mluví kolem 190 milionů lidí na celém světě, pro dalších zhruba 90 milionů mluvčích je němčina jejich druhým jazykem. V Evropě je z hlediska počtu rodilých mluvčích druhým nejrozšířenějším jazykem, hned po ruštině. V zemích EU je němčina nejpoužívanější.

Ač se dnes němčina užívá samozřejmě hlavně v Německu, je také hlavním jazykem v Rakousku, Švýcarsku, Lucembursku či Lichtenštejnsku. Německy však hovoří jako svým prvním nebo druhým jazykem taky menšiny v zemích jako je Francie, Dánsko, Rumunsko, ale taky třeba Paraguay, JAR, Izrael nebo Namibie!

Spolu s geografickým rozšířením němčiny souvisí i možnost cestování.Rakouské Alpy nebo švýcarské národní parky? Mnoho cestovatelů by Ti potvrdilo, že lze těžko najít malebnější destinace. Pomaturitní studium němčiny nebo jazykové kurzy jsou Tvojí jistotou, že se na svých cestách po německy mluvících zemích neztratíš a bez problému se domluvíš!

A přesto dnes kurzy němčiny jen málokdo vyhledává. Proti angličtině, která je, jak už bylo řečeno, v dnešní době „in“, je naproti tomu němčina stále tak trochu „out“. A počet mluvčích ve světovém měřítku není jediným důvodem, proč by nám němčina měla být více blízká!

Za exotikou!

Patříš mezi jedince, kteří noc, co noc sní o procházkách japonskými sakurami, o návštěvě Hanoje nebo se chceš přidat čínsky mluvícím 16 % naší populace? Výborně, i tady jsi totiž u PELICANa správně!

Jsou to právě jazyky asijských zemí, o které stoupá zájem, a je potřeba říct, že ne úplně bezdůvodně. Tak třeba zrovna důležitost čínského jazyka nepřetržitě stoupá, přesto spoustu studentů odrazuje od studia čínštiny její domnělá složitost.

Přitom se jedná o jazyk vlastně jednoduchý, jelikož v ní nenajdete ani gramatické rozlišování rodů, ani gramatické časy. Noční můry studentů asi všech jazyků!  Stejně jako čínština, ani japonština není ve výsledku zas tak těžký jazyk. Přestaň se už vymlouvat a pusť se do toho! Říká se, že gramatika asijských jazyků je mnohem jednodušší, než například v angličtině!

Tak ještě jednou. Ano, víme, že angličtina je velmi důležitá a její znalost je v dnešní době považována tak trochu za samozřejmost. Jestliže však budeš chtít kurz angličtiny vyměnit za něco nového nebo budeš chtít zvážit studium dalšího jazyka, nezapomeň zvážit taky jiný jazyk než angličtinu, neboj se odlišit! Právě ostatní jazyky Ti mohou pomoct otevřít dveře k novým pracovním příležitostem. A až budeš hledat vhodnou jazykovku, vyzkoušej třeba právě tu, sídlící v centru Brna. Budeme se na Tebe u PELICANA těšit!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 20 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

od


Napsat komentářVyhledat produkty, články


Nejnovější články

Najdete nás na Facebooku


Studenti hledají…