Pár tipů kam v Praze


Grévin

Název zní, jakoby se jednalo o nějakou vznešenou a velice drahou restauraci. Kdo žije v Praze nebo Grévin navštívil, bude se smát. Jedná se o muzeum voskových figurín, které se nachází v Celetné ulici číslo 15 v Praze.

Abyste si nemysleli, nejde o jen tak nějaké muzeum, kam si koupíte vstupenku a znuděně procházíte okolo figurín, kterých se nesmíte dotýkat a snažíte se vyfotit tak, aby vám alespoň někdo na malý okamžik uvěřil, že jste se vyfotili s Tomem Cruisem. Jedná se o pozoruhodný zážitek. Když totiž vstoupíte, máte dojem, že jste se ocitli v síni slávy. Roztažený červený koberec, na stěnách, které jsou pozlaceny, visí zrcadla a personál se k vám chová jako byste byli ti nejvýznamnější hosté, kteří kdy do muzea přišli. Snad přeháním, ale přesvědčte se sami.

Samotná budova má 3 patra, kterými postupně procházíte, až se dostanete na samý konec, který podle mě přišel moc brzy. Mezi vystavovanými figurínami nalezete současné herce i vážené osobnosti z naší historie. Nejzábavnější je ovšem, že se můžete přiobléknout tak, abyste na fotce například s hokejistou Jaromírem Jágrem měli přilbu či hokejku.

Dalším zajímavým zážitkem je možnost nechat si digitálně vytvořit svou vlastní figurínu, kterou si můžete sami obléknout. Vytvořené video je možné poslat na email, takže o vtipnou scénku nepřijdete. Ale

Letní Shakespearovské slavnosti

“Tak je to? Hvězdy, domluvil jsem s vámi!”

Kdo by neznal známý příběh o tragické lásce Romea a Julie. Klasika je klasika. Pokud jste zatím na žádném představení ještě nebyli, tak byste to měli rychle napravit, slavnosti jsou v půlce a lístky vlastně skoro nejsou. Nejznámější díla v podání našich známých a velice schopných umělců si přeci nemůžete nechat ujít! Letos je mezi tradiční divadelní hry jako Romeo a Julie, Sen noci svatojánské, Mnoho povyku pro nic, Veselé paničky Windsorské zařazen i Othello a Večer tříkrálový aneb cokoliv co chcete.

Kde se hraje?
Hraje se v Praze, Brně, Ostravě ale také v Bratislavě.

Kde koupit lístky?
Pár volných vstupenek je ještě k sehnání přes Ticketportal. Ale pokud teď na kartě nejsou žádné peníze – použijte rychlou online půjčku. Nebo přímo na místě v den a čas přestavení jsou možné tzv. přístavky, nejsou ale 100% a podávají se pouze tehdy, pokud jsou všechna místa v hledišti vyprodaná.

Kolik stojí vstupenka?
Záleží na tom v jakém sektoru chcete sedět tzn. jak daleko od jeviště (čím větší vzdálenost tím menší cena) a na jaké představení jdete. Cena se tedy pohybuje od 290Kč do 990Kč.

Kdo hraje?
Například v novince Večer tříkrálový aneb cokoliv co chcete si zahraje hlavní roli Monika Timková, Marie Doležalová, Nela Boudová, Václav Kopta. Režie: Jana Kališová.
Tradičně v Romeu a Julii vystoupí Dana Batulková, Tereza Voříšková, Jan Sklenář, Martin Sáma.

Divoká Šárka

Znáte dané místo? Víte kde se nachází? Navštívili jste ji? A proč se tak nazývá?

Podle pověsti ženy ušily lest na mladého Ctirada, který se svou čeledí i přes varování Přemysla, jel na Pražský hrad. Jelikož dívky po smrti Libuše zjistili, že muži už si jich tak neváží, začaly bojovat proti nim a v čele stála Vlasta.
Ctirad, na místě dnes nazývané Divoká Šárka, uslyšel volání od jisté krásné dívky, která byla přivázána ke stromu a žádala, aby ji osvobodili. Jmenovala se Šárka, dcera vladyky z Okořína. Ctiradovi vyprávěla jak ji ženy z Děvína připoutaly a svázaly. Jednalo se ovšem o Vlastinu lest, muže zajaly a krutě bily. Muže na Vyšehradě to velice pobouřilo a začali zajímat dívky. Vlasta dlouho nečekala a vyrazila na Vyšehrad, kde ovšem prohrála. Děvín, hrad a sídlo žen, bylo vypáleno a od té doby vládnou jen muži.

Místo touto pověstí zasažené, stojí za to navštívit. Jedná se o kousek přírody, kde je krásný výhled na Prahu. Pokud milujete procházky se svými dětmi či čtyřnohými přáteli, nemáte na co čekat. Divoká Šárka byla vyhlášena jako první přírodní rezervací, jelikož tento celek zahrnuje údolí s Šáreckým potokem, soutěsku Džbán a tvrdé buližníkové skály, které jsou více než 600 miliónů let staré.

Nezbývá než popřát, šťastnou cestu od Viva Credit !


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 20 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

od


Napsat komentářVyhledat produkty, články


Nejnovější články

Najdete nás na Facebooku


Studenti hledají…